Un elev cumpara caiete la pretul de 2 lei si respectiv 4 lei bucata, cheltuind 200 de lei. Stiind ca a cumparat 63 de caiete, calculati cate caiete a
cumparat la 2 lei bucata si cate caiete a cumparat la pretul de 4 lei bucata . Va dau coronita !!!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!