Răspuns :
un pulover=152 lei
1. Cat costa 3 pulovere?
152leix3=456lei
2. Cat costa o pereche de pantofi?
456lei:2=228lei
3. Care este diferenta dintre cele doua produse?
228lei-152lei=76lei
1. Cat costa 3 pulovere?
152leix3=456lei
2. Cat costa o pereche de pantofi?
456lei:2=228lei
3. Care este diferenta dintre cele doua produse?
228lei-152lei=76lei
cat costa cele trei paltoane ?
152+152+152 egal 456
cat costa o pereche de pantofi?
456 impartit la 2 egal 228
care este diferenta?
228-152 egal cu 76 de lei este dilerenta intre palton si pantofi
152+152+152 egal 456
cat costa o pereche de pantofi?
456 impartit la 2 egal 228
care este diferenta?
228-152 egal cu 76 de lei este dilerenta intre palton si pantofi
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!