Răspuns :
cat costa un kg. de bomboane?
(18+27+45):10kg=90:10=9 lei/kg
cate kg erau in prima punga?
18 lei:9=2kg
cate kg erau in a doua punga?
27lei:9=3kg
cate kg erau in a treia punga?
45:9=5kg
(18+27+45):10kg=90:10=9 lei/kg
cate kg erau in prima punga?
18 lei:9=2kg
cate kg erau in a doua punga?
27lei:9=3kg
cate kg erau in a treia punga?
45:9=5kg
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!