pentru 6litri de ulei ,4 kg de malai si 10 kg de rosii s-au platit 72 lei . Daca 1 l de ulei costa 4,50 lei ,iar 1 kg de rosii costa 3,30 lei ,calculati pretul unui kilogram de malai
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!