Stim ca un kg de ulei este 4.95 si un kg de rosii este 3.25 calculam :
3 ori 4.95 + 5 ori 3.25 = 14.85+16.25=31.1
din toti banii : 36-31.1=4.9 2 kg de malai
si ca sa aflam cat costa un kg de malai scriem
4.9:2= 2.45 lei un kg de malai.
sper ca te-am ajutat ! :*