👤

Un fir de garoafa costa 4 lei . pentru garoafele vandute intr-o zi s-au incasat 540 de lei . a doua zi s-au vandut de 2 ori mai multe garoafe pastrand
acelas pret . ce suma s-a incasat pentru garoafele vandute in cele doua zile ? Cu intrebari va rog frumos !