o persoana cumpara 6 kg de pere calitatea 1 la pretul de 4,5 lei kg si 4 kg de pere la calitatea 2. Determinati pretul unui kg de pere la calitatea a doua stiind ca pretul mediu pe kg de pere a fost 4,1 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!