Răspuns :
16lei:4kg=4lei un kilogram de mere
sper ca vei alege raspunsul meu...
cred ca vrei sa spui kg nu km. in fine.
16 : 4 = 4 lei
Un kg de gutui costa 4 lei.
16 : 4 = 4 lei
Un kg de gutui costa 4 lei.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!