👤

4 km gutui costa 16 lei cat costa 1 km de gutui

Răspuns :

16lei:4kg=4lei un kilogram de mere sper ca vei alege raspunsul meu...
cred ca vrei sa spui kg nu km. in fine.

16 : 4 = 4 lei
Un kg de gutui costa 4 lei.