Răspuns :
Cat a costat uleiul?
6x4,50 lei=27 lei
Cat au costat rosiile?
10x3,30 lei=33 lei
Cat a costat malaiul?
72-27-33=12 lei
Cat a costat 1 kg de malai?
12lei:4=3 lei
6x4,50 lei=27 lei
Cat au costat rosiile?
10x3,30 lei=33 lei
Cat a costat malaiul?
72-27-33=12 lei
Cat a costat 1 kg de malai?
12lei:4=3 lei
27 lei pe ulei ,iar pe rosii 33 iar pe malai sa platit 12 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!