1)Cat costa 2 stilouri?
83lei-37lei=46lei
2)Cat costa un stilou?
46lei:2=23lei
3)Cat costa un dictionar?
37lei-23lei=14lei
4)Cat costa 2 dictionare?
14leix2=28lei
5)Cati lei a platit Victor?
28lei+46lei=74lei
R=74 lei
P.S. Problema asta am avut-o chiar eu azi la tema