Un elev a cumparat 2 caiete si 5 pixuri,platind 9 lei,iar sora sa a cumparat 1 caiet si 5 creioane de a celasi fel,platinf 7 lei.De cate ori costa mai mult un caiet decat un creion?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!