Răspuns :
36:6=6 lei costă o gumă
Cati lei costă 3 gume?
3x6=lei
Cati lei costă 5 plicuri?
40:4=10 un plic
5x10=50 lei
Dar un caiet?
500:10=50 un caiet
50x1=50 lei
Cati lei costă 3 gume?
3x6=lei
Cati lei costă 5 plicuri?
40:4=10 un plic
5x10=50 lei
Dar un caiet?
500:10=50 un caiet
50x1=50 lei
36lei:6=6lei(costa o guma de sters)
40lei:4=10lei(costa un plic)
500lei:10=50lei(costa un caiet)
6lei×3=18lei(costa 3 gume de sters)
10lei×5=50lei(costa 5 plicuri)
iar un caiet costa 50lei☝
18lei+50lei+50lei=68lei+50lei=118lei(costa )raspunsul la intrebare
40lei:4=10lei(costa un plic)
500lei:10=50lei(costa un caiet)
6lei×3=18lei(costa 3 gume de sters)
10lei×5=50lei(costa 5 plicuri)
iar un caiet costa 50lei☝
18lei+50lei+50lei=68lei+50lei=118lei(costa )raspunsul la intrebare
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!