Pentru o intrare la o piscina , un elev trebuie sa plateasca 7 lei iar un abonament pentru o luna costa 50 de lei.Un elev vrea sa mearga la piscina intr o luna de 8 ori.Este rentabil sa si faca abonament?Justificati raspunsul.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!