Răspuns :
9*3=27
8*4=32
89-27-32=30
30:6=5
R: 5 lei a platit pt fiecare trusa de liniare
8*4=32
89-27-32=30
30:6=5
R: 5 lei a platit pt fiecare trusa de liniare
3×9=27 lei a dat pentru 3 carti
8×4= 32 lei a dat pentru 8 blocuri
89 lei - 27lei -32 lei =30 lei a dat pe 6 truse
30 lei÷ 6= 5 lei a dat pe o trusa
8×4= 32 lei a dat pentru 8 blocuri
89 lei - 27lei -32 lei =30 lei a dat pe 6 truse
30 lei÷ 6= 5 lei a dat pe o trusa
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!