Daca 1 kg de prune costa 3 lei o gospodina poate cumpara 8 kg de prune. Cate kg de prune poate cumpara cu aceeasi suma,daca 1kg de prune costa 4 lei ?
Ajutor FAST(repede)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!