👤

8 mingi de acelasi fel costa in total: 64 lei, 56 lei, 72 lei. Cit costa o minge.

Răspuns :

64 lei : 8 = 8 lei
56 lei : 8 = 7 lei
72 lei : 8 = 9 lei