👤

va rog compune o problema dupa exercitiul 100lei-(3×10lei)

Răspuns :

Acea casa de papusi costa 100 de lei , iar acea papusa costa cat intreitul numarului 10. Cu cati lei este mai mare pretul casei de papusi decat papusa?
AM 100LEI.SORA MEA ARE INTREITUL NR . 10.CU CATI LEI AM MAI MULTI CECAT SORA MEA?