👤

O gospodina cumpara 7 kg de mere si 9 kg de pere si plateste 41 de lei.Alta gospodina cumpara 7 kg de mere si 4 kg de pere si plateste 26 de lei. Cati lei costa 1 kg de mere?Dar 1 kg de pere?


Răspuns :

41-26=15 15÷2=7,5 perfect