Răspuns :
incercarea nr. 1
1kg struguri si 4kg prune => 5 + 4x3 = 5 + 12 = 17 lei (F)
incercarea nr. 2
2kg struguri si 3kg prune => 2x5 + 3x3 = 10 + 9 = 19 lei (A)
poti sa faci si celelalte incercari, dar am gasit-o deja pe cea corecta!
1kg struguri si 4kg prune => 5 + 4x3 = 5 + 12 = 17 lei (F)
incercarea nr. 2
2kg struguri si 3kg prune => 2x5 + 3x3 = 10 + 9 = 19 lei (A)
poti sa faci si celelalte incercari, dar am gasit-o deja pe cea corecta!
Varianta 1:
1kiglogram de struguri si 4 kilograme de prune-5+4·3=5+12=17 lei
(nu merge deci
este Fals)
Varianta 2:
2kilograme de struguri&3kg.prune=2·5+3·3=10+9=19 lei Merge deci e Adevarat
Sper ca te-am ajutat
1kiglogram de struguri si 4 kilograme de prune-5+4·3=5+12=17 lei
(nu merge deci
este Fals)
Varianta 2:
2kilograme de struguri&3kg.prune=2·5+3·3=10+9=19 lei Merge deci e Adevarat
Sper ca te-am ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!