De la inaltimea h=180 m,cade liber un corp.Cu ce viteza initiala Vo trebuie aruncat al doilea corp,la un interval de timp t=1 s ,pentru ca ambele corpuri
sa ajunga jos in acelasi timp g=10?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Fizică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!