Răspuns :
Aflii cat costa un kg de mere: 20000:8=2500lei
Stiind ca un kg costa 2500lei, poti afla cat costa 5 kg: 2500X5= 12500
Stiind ca un kg costa 2500lei, poti afla cat costa 5 kg: 2500X5= 12500
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!