Răspuns :
6 m ___ ___ ___ ___ ___ ___
-----------------------
88lei
2m ___ ___
5m--?
6m-2m=4m costa-88lei
88lei:4=22lei--costa 1m
22leix5=110lei--costa 5m
-----------------------
88lei
2m ___ ___
5m--?
6m-2m=4m costa-88lei
88lei:4=22lei--costa 1m
22leix5=110lei--costa 5m
6m-2m=88
4m=88 lei
1m=88:4=22 lei
cat costa 5 m de stofa?
22x5=110 lei
4m=88 lei
1m=88:4=22 lei
cat costa 5 m de stofa?
22x5=110 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!