Răspuns :
A fost o data ca niciodata 2 fete care plecau la magazin .Au cumparat 2 kg de mere la petul de 20 lei .Se gindeau oare cit va trebui sa plateasca daca cumparau 4 kg de mere .
La cumparaturi.
Intr-o zi eu si Stefania,am mers la cuparaturi.
Am intrat intr-un magazin.Acolo se gasea orice.Unele costau.12,45,76lei iar altele 768,12lei,123,56lei si mai scumpe si mai ieftine.
Unele erau si la reducere :reducere12%,56%,70%.
Am cumparat ce am cumparat si la casa am platit 987,78lei.
Intr-o zi eu si Stefania,am mers la cuparaturi.
Am intrat intr-un magazin.Acolo se gasea orice.Unele costau.12,45,76lei iar altele 768,12lei,123,56lei si mai scumpe si mai ieftine.
Unele erau si la reducere :reducere12%,56%,70%.
Am cumparat ce am cumparat si la casa am platit 987,78lei.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Limba română. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!