Ajutati ma va rog urgent la urmatoarea problema:
Ana doreste sa cumpere 1 kg de cirese, dar ii mai trebuie 2 lei. Lui Cosmin ii mai trebuie 5 lei pentru a cumpara 1 kg de cirese. Daca isi unesc banii pot cumpara 1 kg de cirese. Sa se afle:
a) Cat costa 1 kg de cirese?
b) Cati lei are fiecare?
Va rog mult!!!!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!