Răspuns :
78 lazi->35kg cu 1600lei/kg=>35x1600=56000lei(toate cele 35kg impreuna);27 lazi->27kg cu 2000lei/kg=>27 x 2000=54000lei(toate impreuna)=> valoarea totala=total lei mere+total lei pere=56000lei+54000lei=110000 lei
78×35=2730 kg mere
2730×1600=4368000
27×30=810 kg pere
810×2000=1620000
4368000+1620000=5988000 valoare totala incasata.
sper ca te-am ajutat
2730×1600=4368000
27×30=810 kg pere
810×2000=1620000
4368000+1620000=5988000 valoare totala incasata.
sper ca te-am ajutat
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!