La un magazin de legume si fructe s-au vandut 86 kg de caise si cirese si s-au incasat 390 lei.Un kg caise costa 5 lei.Iar un kg de cirese costa 4 lei.Cu cat s-a incasat mai mult caise decat cirese? Va rog..
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!