4. 18+27+45=90 lei valoreaza cele 10 kg daca 10 kg costa 90 lei,1 kg costa 90:10=9 lei atunci 18:9=2kg prima punga 27:9=3 kg a doua punga 45+9=5 kg a treia punga
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!