👤

sa se calculeze caldura necesara modificarii temperaturii unei bucati de argint cu masa m=18 g de la t1=-15 °C la t2=20°C

Răspuns :

Cam asa ar trebui sa se rezolve
Vezi imaginea DIDYM11