Răspuns :
850.000x60:100=510.000 volume tehnica
850.000-510.000=340.000 rest
340.000x20:100=68.000 volume electrotehnica
340.000-68.000=272.000 rest
272.000x20:100=54.400 volume din domeniul transporturilor
272.000-54.400=217.600 volume de fizica
850.000-510.000=340.000 rest
340.000x20:100=68.000 volume electrotehnica
340.000-68.000=272.000 rest
272.000x20:100=54.400 volume din domeniul transporturilor
272.000-54.400=217.600 volume de fizica
60%*850000=60 pe 100*850000 =60*850000 supra 100 =51000000 supra 100 =510000 tehnica
850000-51000=340000 carti ramase
20% * 340000=20 supra 100 * 340000 = 20 * 340000 supra 100 =6800000 supra 100 = 68000 electrotehnica
340000-68000=272000 carti ramase
20% * 272000 = 20 supra 100 * 272000 = 20*272000 supra 100 =5440000 supra 100 =5400 transport
272000-5400=266600 fizica.
850000-51000=340000 carti ramase
20% * 340000=20 supra 100 * 340000 = 20 * 340000 supra 100 =6800000 supra 100 = 68000 electrotehnica
340000-68000=272000 carti ramase
20% * 272000 = 20 supra 100 * 272000 = 20*272000 supra 100 =5440000 supra 100 =5400 transport
272000-5400=266600 fizica.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!