Răspuns :
4lei*4=16(lei 4 caiete)
9,6lei*10=96(lei 10 caiete)
16lei+96lei=112(lei in total)
112lei:14=8(lei costa in medie un caiet)
9,6lei*10=96(lei 10 caiete)
16lei+96lei=112(lei in total)
112lei:14=8(lei costa in medie un caiet)
4 lei x4=16lei cele 4 caiete
9,6 lei x10=96 lei cele 10 caiete
Cat au costat caietele?
16 lei + 96 lei=112 lei
Cat costă un caiet ?
112:14=8 lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!