De cite ori la cel mai mare numar de o cifra trebuie de adaugat cel mai mare numar de doua cifre pentru a obtine cel mai mare numar de trei cifre?Dau coroana
Cel mai mare număr de o cifra e= 9
Cel mai mare număr de doua cifre e= 99
9+99= 108;
108+99=207
207+99=306
306+99=405
405+99=504
504+99=603
603+99=702
702+99=801
801+99=900
900+99=999
9+(99*10)
9+990
999
Sper ca te-am ajutat !
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!