Răspuns :
cat costa portocalele 4x4=16
40-16=24 lei au costat bananele 24:8=3 lei pe kg
40-16=24 lei au costat bananele 24:8=3 lei pe kg
4kg x 4lei=16lei
40lei-16lei=24lei
24lei : 8kg=3lei
Sper că te-am ajutat!
40lei-16lei=24lei
24lei : 8kg=3lei
Sper că te-am ajutat!
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!