👤

ajutatimaa! doar de la 40


Ajutatimaa Doar De La 40 class=

Răspuns :

cat costa portocalele 4x4=16
40-16=24 lei au costat bananele 24:8=3 lei pe kg
4kg x 4lei=16lei
40lei-16lei=24lei
24lei : 8kg=3lei
  Sper că te-am ajutat!