Răspuns :
aflam cit costa un kg de car tofi
4/2=2lei
aflamcit aplatit pe 3 kg de cartofi
2*3=6
aflam cit costa 1l lapte
2*2=4lei
aflam cit costa 3l lapte
3*4=12lei
aflam cit costa o piine
4/4=1leu
aflam cit costa piinile
1*3=3
calculamcit a platit
6+12+3+3(merele)=24
aflam restul banilor
50-24=26lei
4/2=2lei
aflamcit aplatit pe 3 kg de cartofi
2*3=6
aflam cit costa 1l lapte
2*2=4lei
aflam cit costa 3l lapte
3*4=12lei
aflam cit costa o piine
4/4=1leu
aflam cit costa piinile
1*3=3
calculamcit a platit
6+12+3+3(merele)=24
aflam restul banilor
50-24=26lei
2kg cartofi=2 lei
1 kg=4:2=2 lei
1 litru=2x2=4 lei
1kg mere=3 lei
0 paine=4:4=1 leu
3x2+3x4+1x3+3x1=
6+12+3+3=24
50-24=26 lei primeste rest
1 kg=4:2=2 lei
1 litru=2x2=4 lei
1kg mere=3 lei
0 paine=4:4=1 leu
3x2+3x4+1x3+3x1=
6+12+3+3=24
50-24=26 lei primeste rest
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!