pentru o masa festiva s-au cumparat 25kg de portocale si 15 de banane la acelasi pret.bananele au costat cu 140 lei mai putin de cit portocalele.la ce pret se vindeau fructele?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!