👤

corina a cumparat 2 ilustrate la pretul de 4 lei si 35 de bani si un pix de 1 leu si 20 de bani. problema trebuie sa aiba 2 rezolvari și 2 intrebăRI .

Răspuns :

cat costa o ilustrate? 4,35:2=2,175
că-ți bani a cheltuit Corina?4,35+1,20=5,55