Răspuns :
13547+8305=21852
8305-1079=7226
97*45=4365
39*60=2340
4365+2340=6705
21852+7226=29078
29078-6705=22373
8305-1079=7226
97*45=4365
39*60=2340
4365+2340=6705
21852+7226=29078
29078-6705=22373
13547+8305kg=21852kg(prima oara in total)
8305kg-1079kg=7226kg(s-au adus a doua oara
21852kg+7226kg=29852(in total)
97×45kg=4275kg(kg in toti 97 de sacii)
39×60=2340kg (in toti 39 de saci)
4275kg+2340kg=6615kg(kg vandute)
29852kg-6615kg=23237kg ( ramase)
8305kg-1079kg=7226kg(s-au adus a doua oara
21852kg+7226kg=29852(in total)
97×45kg=4275kg(kg in toti 97 de sacii)
39×60=2340kg (in toti 39 de saci)
4275kg+2340kg=6615kg(kg vandute)
29852kg-6615kg=23237kg ( ramase)
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!