Răspuns :
preț oua = 30*2=60
preț carne =250-60=190lei
1kg carne =190:5=38lei
preț carne =250-60=190lei
1kg carne =190:5=38lei
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!