un producator a vandut la piata 60 kg de mere si prune si a incasat 200 de lei.Stiind ca el a vandut merele cu 3 lei kg iar prunele cu 4 lei kg .Cate kg de mere si cate de prune a vandut producatorul.Problema de clasa a 5 a .
primi doi care imi raspund primesc coroana.
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!