M - preț mănuși G - preț ghete M=G/4 rezultat ca G=4M M+G=50 ÎNLOCUIM ȘI NE DA.. M+4M=50 LEI ... REZULTA CA MĂNUȘILE M COSTA 10 LEI IAR PREȚUL GHETELOR ESTE G=4M=40 LEI SPER CA TE-AM AJUTAT! CORONIȚĂ?
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!