Răspuns :
5kg=3kg+16 lei
adică 2kg de roșii costă 16 lei - 1kg de roșii costă 8 lei
8kg de roșii costă 64 de lei
adică 2kg de roșii costă 16 lei - 1kg de roșii costă 8 lei
8kg de roșii costă 64 de lei
daca 5kg=3kg+16lei atunci 2k=16lei 1kg=16:2 este 8lei atunci 8lei x 8kg = 64 lei pt 8kg
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!