Calculezi masa moleculara a acidului: M=2A (indice H)+ A (indice S)+ 4A (indice O)
M=2*1+32+4*16
M=98 kg=98000 g
19.6 kg= 19600 g
m/M=N/N avogadro
de aici: N=m*N avogadro/M
N=19600*6.023*10 la 23/98000 si faci calculele :D Intreabti si colegii ce parere au :D