Familia Rusnac este formată din 4 persoane. Într-o zi, la dejun, fiecare persoana a consumat 100g de pâine, un ou fiert, 50g de cașcaval si un pahar cu lapte (250ml). Calculati costul dejunului conform datelor din tabel.
Pâine ( 8lei pentru 1 kg )
Ouă ( 17 lei pentru 10 oua)
Cașcaval ( 98lei pentru 1 kg )
Lapte ( 12 lei pentru 1 litru )
Vă mulțumim că ați vizitat platforma noastră dedicată Matematică. Sperăm că informațiile oferite v-au fost utile. Dacă aveți întrebări sau aveți nevoie de asistență suplimentară, nu ezitați să ne contactați. Așteptăm cu nerăbdare să vă revedem și nu uitați să ne salvați în lista de favorite!