👤

Un elev cumpara 6 creioane si 1 caiet si plătește 20 lei .Daca un caiet costa 4 lei mai mult decât un creion sa se afle cat costa un caiet

Răspuns :

6 inmultit la 20 =120
120 impart la 4 =30 de lei